2010lar 2016 Dram-Komedi Komedi Romantik Komedi sinema Türk filmleri

Dönerse Senindir (2016)

Dönerse Senindir

Dönerse Senindir

Oyuncu kadrosuyla seyirciyi sinema salonuna çeken, konusuyla az çok sonucun nereye gideceğini tahmin ettiren Dönerse Senindir, senenin son romantik komedilerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. “Romantik Komedi:2” filmi, “Küçük Ağa” ve “Adı Mutluluk” dizilerinin yönetmeni Erol Özlevi yönetmen koltuğunda oturuyor. 108 dakikalık filmin senaryosu Gizem Elçi ve Oğulcan Türe tarafından kaleme alınmıştır. Baş rollerde ise Murat Boz, İrem Sak, Yasemin Allen, Uraz Kaygılaroğlu, Burak Sevinç, Taha Sönmezışık, Serhat Özcan yer alıyorlar.

Güzeller güzeli Selin, hayalinde albüm çıkarmak olan genç bir şarkıcıdır. Bir gün fotoğrafçı Mehmet ile yolları kesişir ve birbirlerine aşık olurlar. Her şey yolunda giderken bir şirket Selin’e albüm çıkarmayı kabul eder ve Selin şöhret basamaklarını hızla tırmanır. Elbette Mehmet’le olan ilişkisinde sıkıntılar çıkar; hayallerle Mehmet bir arada yürümez, Mehmet’i terk eder. Ayrılığı kabullenemeyen Mehmet, arkadaşı Defne ile Selin’i tekrar kazanmak için türlü oyunlara başvururlar. Selin’in yeni bir ilişkiye başlaması ise işleri hayli zorlaştırır.

Dönerse Senindir

Dönerse Senindir

Dönerse Senindir

Dönerse Senindir

Giriş, gelişme, sonucuyla hemen her Hollywood romantik komedi filmlerine gönderme yapan, onlardan hayli sahne anımsatan Dönerse Senindir, iyi vakit geçirmek için seyredilebilecek bir yapımdır. Aşık ama kaybeden adam, yıldızı üst üste parlayan güzel bir kadın ve silik sayılabilecek diğer bir kadın! Karakterlerde şaşılacak en ufak bir farklılık yok. Yan hikayelere hiç başvurulmamış. Yan karakterler bile ana konuyu beslemek için varlar. Tek bir konu üzerinde yoğunlaşmaları da rahatsız etmiyor. Lakin, hikayeye de yenilik katmıyor. Kurgu Mehmet karakteri sayesinde dram komedide ilerlese de kadın oyuncular biraz daha romantik komediye sürüklüyor.

Dönerse Senindir

Dönerse Senindir

Mekan seçimleri, dekor, kostüm, saç makyaj tasarımları hayli başarılıdır. Detaylara bolca yer verildiği aşikar. Müzik çalışmaları ise filmin çıtasını epey yukarı çıkarıyor. Murat Boz’un bu konuda katkısı elbette yadsınamaz. Her şarkının ayrı bir dinlenesi var.

Hadi İnşallah”tan sonra “Kardeşim Benim” ile oyunculuğa iyice alışan Murat Boz, gittikçe ilerleyen bir performans sergiliyor. “Kardeşim Benim”de daha çok beğensem de doğallığıyla bu filmi de idare etmiş. Yasemin Allen, Selin karakterine çok yakışmış. Defne’yi canlandırsa sanki bu kadar yakışmazdı gibi hissettiriyor. Uraz Kaygılaroğlu gayet itici görünen karakteri bize yavaş yavaş sevdiriyor ve gönlümüzü alıyor. Küçük oyuncu Taha Sönmezışık’a ise kesinlikle bayıldım!

Keyifli vakit geçirmek için izlenebilecek, az da olsa mahalle kültürüne selam veren, dostluğun ölmediği, aşkın gerçekte hiç de uzak olmadığını gösteren bir film. Senenin favori romantik komedisi olamasa da iç güveysinden hallice sınıfına girer.

Filmde en sevdiğim, beni en çok içine çeken şey ise Altan’dı. Her şey çooook güzel olacak!

Yazar hakkında

Seyirci Koltuğu

Yorum Bırak