2014 Dram Romantik sinema Türk filmleri

Seni Seviyorum Adamım (2014)

Seni Seviyorum Adamım

Seni Seviyorum Adamım

Kasım 2014’te gösterime giren Seni Seviyorum Adamım, romantik türüne hayli uygun sahneler ve beklentiler taşıyor. Yönetmen koltuğunda Biray Dalkıranın oturduğu projenin senaryosu Gökhan Horzum ve Gül Abus Semerci’ye aittir. Yönetmen Dalkıran’ı 2001 tarihli “Anne Beni Merak Etme” adlı kısa filmden hatırlayabilirsiniz. Bu filmle Altın Portakal’a layık görülmüştü. Başrollerde Gizem Karaca, Barış Kılıç, Yıldız Kültür, Asuman Dabak, Serhat Özcan, Orçun Kaptan, Murat Serezli, Ayşen Gruda yer alıyorlar.

Müzik yapımcılığını yaşadıklarından dolayı bir kenara bırakan Berk Ataman, Girne’de bir kasabada inzivaya çekilmiştir. Küçük evinde teknesiyle beraber huzurlu, sakin bir hayat sürer. Bir gün beklenmedik bir şekilde Ezel hayatına girer. Berk’in sakin hayatına inat Ezel deli dolu, yaşam sevinciyle dolu, heyecanlı bir kadındır. Berk neye uğradığını şaşırır ve kendini Ezel’in rüzgarına kaptırır. Ta ki beklenmedik sürprize kadar!

Seni Seviyorum Adamım

Seni Seviyorum Adamım

Seni Seviyorum Adamım

Seni Seviyorum Adamım

Hayat dolu gencecik bir kadın ve hayata küsmüş, yaban olma yolunda hızlı adımlarla ilerleyen bir adamın yolu kesişir ve Seni Seviyorum Adamım filmi ortaya çıkar! Konu bilindik, karakterler bilindik, filmin sonu tahmin edilebilir kıvamda… Filmi güzelleştiren, seyirciyi ekrana bağlayan şeyler ise yan karakterleri canlandıran oyuncularla Kıbrıs ve İstanbul’un eşsiz manzarası olabilir.

Müzik piyasasından hayli soğuduğu için inzivaya çekilen bir adam neden bu denli sus pus bir hayatı seçer, belli değil. Kayalıklardan kendini atan gencecik bir kız da kurtulur kurtulmaz neden bu kadar neşeli, mutlu olabilir; o da belli değil. Zıt kutuplar birbirini çekme ihtimaliyle ana iki karakter o kadar uç noktalara çekilmiş ki zaman zaman bu abartının esiri oluyorsunuz. Berk karakterinin yalnızlığı tercih etmesini bir derece anlayabiliyorsunuz da Ezel’in gereksiz heyecanlı, neşeli hali size fenalık getiriyor. Zaman geçtikçe asıl sebebi bilinse de bu nasıl bir koruma mekanizması diye şaşırabiliyorsunuz. Onun enerjisi seyirciye geçmiyor, geçemiyor. Neyse ki Berk’in komşusu, Ezel’in anne babası, Berk’in müzisyen arkadaşları bu abartılardan biraz uzak kalarak enfes oyunculuklarla içinize su serpiyor.

Seni Seviyorum Adamım

Seni Seviyorum Adamım

Seni Seviyorum Adamım

Seni Seviyorum Adamım

Ezel’in hayalleri sayesinde İstanbul’un farklı noktalardaki manzaralarında hayallere dalmak mümkünleşiyor. Galata, Eminönü, boğaz, deniz derken martılar gibi siz de uçuyorsunuz. Girne’nin o sıcacık havası, deniz manzarası, şirin evleri ve insanları ise filmin sakinleşmesini sağlıyor. Berk’in neden Girne’ye kaçtığını anlıyorsunuz. Kamera açıları, renk kullanımı, sahne geçişleri özellikle bu manzaralı bölümlerde sizi kendine çekiyor.

Müzik çalışmaları da konunun bir parçası olarak hayli başarılıdır. Filmin ilerleyen sahnelerinde ortaya çıkan beklenmedik sürpriz türü romantikten drama çeviriyor. Ana karakterlerdeki abartıyı bu sahnelerde de yakalamak mümkün oluyor. Bu yoğun duygu seli sizi rahatsız etmeyecekse tam izlemelik bir romantik filmdir. Konu bilindik olsa da olayın işlenişine önem veriyorsanız şans sizden yanadır. Her koşulda hoşunuza gider. Şahsen absürt komediyi bile çok tercih etmeyen biri olarak yoğun duygu patlaması beni bir parça sıktı.

Gene de Seni Seviyorum Adamım, Barış Kılıç’ın abartısız oyunculuğu, Yıldız Kültür – Asuman Dabak – Murat Serezli – Serhat Özcan – Ayşen Gruda’nın eşsiz performansları, Kıbrıs ve İstanbul’un filme kattıklarıyla izlenirlilik oranını elde tutuyor.

Yazar hakkında

Seyirci Koltuğu

Yorum Bırak